2015 – Květen / Jak se rafinují lži?

obalka-kveten-2015

59,00 Kč

Proč mají určité subjekty potřebu manipulovat s lidmi? Chtějí změnit jejich postoje, usměrnit způsob hodnocení a poznávání a vnuknout jim umělé primární ideje, z nichž se pak stávají pro subjekty přínosné morální kódy.

online verze

Zakoupit předplatné časopisu Vědomí - ČR

Zakoupit předplatné časopisu Vědomí - SR

Popis produktu


KOMENTÁŘ MĚSÍCE
Kam až nás může zavést dezinterpretace dějin
ZTRACENO V PŘEKLADU
Měsíční přehled událostí
NEVĚDOMÉ FORMOVÁNÍ
Ať už si to uvědomujeme, nebo ne, naše mysl s námi hraje různé hry. Přehnaná ctižádostivost, snaha stát se „někým“ nebo nezvladatelná touha mít stále víc nám mohou pořádně zkomplikovat život.
ORÁKULUM
Poradna o všem, co vás trápí
ANALÝZA
Proč mají určité subjekty potřebu manipulovat s lidmi? Chtějí změnit jejich postoje, usměrnit způsob hodnocení a poznávání a vnuknout jim umělé primární ideje, z nichž se pak stávají pro subjekty přínosné morální kódy.
MIMO ZORNÉ POLE
Při pokračování sondy do podzemí se dotkneme žhavé současnosti a také české kotliny, která má ve své minulosti v této záležitosti nezastupitelné místo. Navíc některé střípky historie stále leží hluboko pod námi. I přes veškeré snažení badatelů zůstávají podzemní svatyně zahaleny tajemstvím. Jiné ovšem okouzlují nejednoho návštěvníka.
DUEL MĚSÍCE
Která osobnost nejvíce napomohla ke světovému míru?
BEST OF ČESKO
Byl americký konvoj úspěšný?
SERIÁL PSYCHIATRIE
V dalším díle seriálu se Zbyňkem Svadbou diskutujeme o praktikách na hranici zákona, nevědomém proplácení pohlavního zneužívání pacientů pojišťovnami či délce „nutného“ pobytu v léčebnách.
HYBRIDNÍ VÁLKY
Hranice mezi válkou a mírem se stírají a vojenské strategie kombinují boje s kybernetickými útoky. Jak to dopadne, když nevojenské způsoby překonají svou efektivitou sílu zbraní?
CHCI SE VDÁVAT!
Ukazuje se, že soužití na „psí knížku“ už není tak atraktivní a svateb přibývá. Přípravy jsou sice již samy o sobě krásné, ale v mnoha ohledech také náročné. Co si o tom všem myslí zkušená svatebčanka a svědkyně nevěsty?
KURZ EKOPRANÍ
Co prací prostředky obsahují? A jak fungují?
SETKÁNÍ
Jednotlivé články Severoatlantické smlouvy NATO, která se snad až úmyslně nepropaguje, pro Vědomí okomentoval Miroslav Polreich. Ukazuje se totiž, že málokdo ví, k čemu byly vlastně členské státy upsány.
269LIFE
Co se stane, když se skupinka lidí rozhodne zdokumetovat osud telete s identifi kačním číslem 269? A co až se nebude jednat o tele, ale o jednoho z nás?
PROSTOR TVŮRCE HRY
Kdo touží po skutečném vědění, ať se nespoléhá na učené texty a tzv. autority. Zas a znovu si zopakujme, že zdrojem moudrosti je Moudrost ukrytá v člověku. Jak dnes funguje smrt? Co nebo kdo je církev?
TO JE ŽRÁDLO
Tipy redakce